איך אחסון אתרים משפיע על קידום אורגני

אחסון אתרים

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

ההתקדמות הטכנולוגית הענפה שחוותה האנושות בשני העשורים האחרונים, הובילה למהפך של ממש בכל מה שקשור לשירותים או מידע. כיום, ניתן להשיג הכל באינטרנט – החל מהזמנת פיצה דרך אתרים ייעודיים, דרך קבלת מידע היסטורי על אירועים שהתרחשו לפני אלפי שנים, ועד להזמנת אינסטלטור או חשמלאי עד הבית.

אולם, בשל ריבוי אתרי האינטרנט – אתרים ישראלים וזרים, נוצרה תחרות ענפה בין האתרים השונים – מי ימשוך אליו כמה שיותר גולשים. באופן טבעי, יותר גולשים מביאים גם יותר כסף לבעלי האתר – בין אם על ידי לחיצה על פרסומות או חשיפה אליהן, ובין אם מדובר באתר שמטרתו למשוך גולשים שיהפכו ללקוחות.

בשל כך, רבים מנסים לקדם את האתר שלהם וכך לגרור אליו לקוחות חדשים.

קידום אתרים להצלחת העסק והאתר

בשנים האחרונות, המודעות לנושא קידום אורגני של אתרים, כלומר – לקדם את האתר מעלה בדירוג בו מופיע האתר בתוצאות מנועי החיפוש השונים – עלתה פלאים. בעלי עסקים מייחסים לו חשיבות רבה, ומשקיעים כספים רבים בנושא.

כך למשל, נניח שלחשמלאי בתל אביב יש אתר בו הוא מציע את שירותיו. אם חיפוש בגוגל 'חשמלאי בתל אביב', ידרג אותו במקום ה- 60 בלבד, סביר להניח שאף לקוח לא יגיע אליו דרך גוגל. ברם, אם אותו אתר ידורג במקום החמישי, כמות הלקוחות תעלה באופן דרמטי.

בהקשר זה, עלתה שאלה בקרב בעלי עסקים רבים – האם ישנה חשיבות (בכל מה שקשור לקידום אתרים) לשרת בו מאוחסן האתר?

אחסון האתרים בשרתים

כל אתר, כפי שנחזה אלינו ברשת האינטרנט, נמצא על שרת מסוים. כשאנחנו לוחצים על קישור שמוביל לאתר כלשהו, אנחנו בעצם מבקשים גישה למידע ששמור על השרת, שזמינותו לגולשים הינה קבועה. השרתים, הם למעשה מחשבים גדולים, ששוכנים בחדרים קרים וממוזגים, בארץ או בחו"ל.

מרבית האתרים בכל רחבי העולם, מופעלים באמצעות חברות אחסון שרתים, שאמונות לספק את אחסון האתרים לקידומם של האתרים. בין החברות הפופולריות בתחום, ניתן להזכיר את UPress, jetserver, bluehost ועוד.

למה לשרת יש חשיבות ביחס לקידום האתר?

ככל שהשרת יותר איכותי, כך האתר יוכל להתקדם במעלה הדירוג של גוגל ושאר מנועי החיפוש, בצורה מהירה יותר. זאת, מאחר ששרת איכותי יאפשר לגולשים חוויית גלישה איכותית באתר. כך, הגולשים ירצו לחזור לאתר ויזמינו חברים ומכרים לבקר בו גם כן. כך, מנועי החיפוש יזהו כי מדובר באתר פופולרי וידרגו אותו יותר גבוה.

בנוסף, בחירה בשרתי אחסון שלא יקצו לאתר את המשאבים להם הוא נזקק, תגרום לאיטיות וסרבול בעת הגלישה באתר, ולירידה ברמת הקידום שלו. בנוסף, בחירה בשרת איכותי תבטיח רמת אבטחה גבוהה. רמת אבטחה נמוכה, תפגע בדירוג של האתר בדירוג מנועי החיפוש, ואינה מומלצת כלל.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

מאמרים נוספים:

מאמרים

היתרונות בשימוש פריוריטי בענן

ארגונים ועסקים רבים משתמשים במערכת פריוריטי. יש לה המון יתרונות ואחד המשמעותיים הוא שניתן להשתמש בה גם בענן. כך בזכות חיבור לענן, אפשר לייצר חוויה

מאמרים

הדור הבא של הקופות – קופה בענן

כבעלי עסקים, אפשר לומר בוודאות שאנחנו חיים בעולם עסקי שהוא לא רק תחרותי אלא גם דינאמי. הדבר משפיע גם על הלקוחות שלנו, שכן אלו מעוניינים

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch

רוצים פרטים נוספים?

מלא את הפרטים שלך ואנחנו ניצור קשר

דילוג לתוכן